چهارشنبه 31 شهریور‌ماه سال 1389 ساعت 09:07 ب.ظ

در جهت تنویر افکار عمومی امروز سایت عصر دنا و هفته نامه هبوط گزارشی را از عملکرد بانک  کشاورزی در استان تهیه و منتشر کرده که جهت اطلاع شما عزیزان خواننده عینا منعکس میگردد: 

 

 

 

اشاره : 

 بی تردید نظام مقدس جمهوری اسلامی حکومتی برخاسته از متن مردم بوده که در این میان مردم مستضعف و کوخ نشین به فرموده معمارکبیر انقلاب پرچمدار نهضت و انقلاب می باشند . باید دانست که اکثریت قریب به اتفاق این مردم زجر کشیده و ستمدیده در دل روستاها و نقاط دوراز شهرها بوده اندکه همواره درآمد آنها از راه کشاورزی و دامداری بوده است با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نهادهای انقلابی همچون جهاد سازندگی و درکنار آنها نهادهای حمایتی از جمله بانک کشاورزی با ارائه تسهیلات و پرداخت و کمکهای بلاعوض به بخش کشاورزی خدمت رسانی کرده و اگر اکنون می بینیم که در این بخش مهم و حیاتی حرفی برای گفتن داریم به واسطه مجاهدتهای این عزیزان میباشد  برخی مدیریتها نیز در بانک کشاورزی همواره گره گشا و برای توسعه بخش تلاش زیاد کرده اند از جمله مدیریت مهندس خادم الحسینی که به راستی در راه کمک به قشر زجر کشیده کشاورزخادمی مجاهد بوده است .

عصر دنا :  مهندس غدیر خادم الحسینی معتقد است که برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی قابل وصف و گنجاندن در قالب سخن و نوشته نیست چراکه درهمین بخش کشاورزی اینگونه مشاهده می شود که این خدمات درحد ایثار و از خود گذشتگی می باشد چرا که دولت با تمامی محدودیت ها همواره سعی کرده که کمترین آسیب به این قشر خلاق و مولد وارد آید . ایشان سپس به بحث تبلیغات اشاره نموده و اینگونه اظهار می نماید که باید حسب  فرمایشات مقام معظم رهبری و امام راهل عظیم الشأن  هرگاه کاری توسط دولت انجام می گیرد اطلاع رسانی نیز به دنبال آن باشد چرا که مردم حق دارند بدانند که در هربخش و حوزه ای چه مقدار کار انجام گرفته و دستگاهها چه خدماتی را چگونه و به چه اندازه ارائه میدهند تا اینکه مشخص شود کارهردستگاه در راستای خدمت رسانی تا چه میزان و اندازه بوده است . وی می گوید در سالهایی که به خدمت رسانی به کشاورزان و مشتریان گرانقدر مشغول بوده ایم همواره دغدغه رضایتمندی و امیدواری آنها را داشته ایم و در ارتباط با تکریم ارباب رجوع خود را موظف به بهترین نحوه

برخوردها با مردم می دانیم مهندس خادم الحسینی معتقد است بخش کشاورزی یکی از مهمترین محورهای توسعه در کشور است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته و مسئولین در تمامی بخش ها باید در

 رفع نقاط کور و باز کردن گره ها این حوزه را یاری کنند. مدیر شعب بانک کشاورزی استان می گوید  به جرأت می توان گفت هر نهالی که هرجایی بروید با اعتبارات این بانک است و از این رو بانک کشاورزی در آباد کردن ایران نقش مهم و به سزایی دارد . وی گستره بانک کشاورزی را وسیع دانسته و اظهار می دارد این بانک با دارا بودن یک هزار و نهصد شعبه در سراسر کشور برای رسیدن به اهداف و توسعه پایدارکشور فعالیت می کند . و با بدنه کارشناسی بسیار قوی که در سطح شعب و حتی مناطق کمتر توسعه یافته دارد از منابع مالی موجود در بخش به نحو شایسته ای برای توسعه و تعالی کشور استفاده کند .

بانک کشاورزی 77  ساله شد

مهندس خادم الحسینی درگفتگو با سایت عصر دنا ضمن تبریک جشن 77  سالگی بانک کشاورزی بخش کشاورزی را بخشی استراتزیک و حائز اهمیت دانست که تقویت آن به توسعه زیر بناهای مورد نظر دولت کمک فراوانی خواهد کرد . ایشان اظهار داشت از همه مهم تر بحث عدالت محوری است که با گسیل منابع به مناطق کمتر توسعه یافته می توانیم به مردم این نواحی کمک های بیشتری نموده تا نیازهای مورد نظر خود را مرتفع نمایند . مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت در سال 1312  بانک کشاورزی برای حمایت از کشاورزان و تأمین خواسته ها و نیازهای آنان راه اندازی شد . وی افزود درتمام این سالها با ارتقای کیفیت خدمات ، نوآوری و خلاقیت سعی در جذب مشتریان کرده است به طوری که در این مدت یک درصد سهم سپرده ای در سیستم بانکی به هفت درصد افزایش پیدا کرده است مهندس خادم الحسینی بخشی از خدمات بانک کشاورزی به هموطنان را اینگونه برشمرد ؛ ایجاد مرکز 24  ساعته ارتباط سبز ، راه اندازی سیستم نوبت دهی ، طراحی و پیاده سازی ارتباط با مدیران بانک ، طرح آتیه بانک کشاورزی مخصوص کودکان و نوجوانان ، صدور کارت های بانکی دررنگ های سبز و طلایی و نقره ای  اجرای طرح ناظرین ویژه برای جلب اعتماد مشتریان و کمک به فارغ التحصیلان کشاورزی و راه اندازی و

بهره  برداری بانک کودک و نوجوان ، طرحهای حیاتی همچون طرح حضرت زینب کبری (س) و طرح ایران و فاطمه زهرا برای زنان ایران اسلامی و بویژه  زنان روستائی و ... مهمترین نوآوری ها و خلاقیتهای بانک در انجام رسالت و وظیفه خطیری است که برای تعالی کشور عهده دار گردیده است .

وی اظهار داشت در طول اجرای اسناد بالا دست در سیاست های راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی از جمله سند چشم انداز بیست ساله و اسناد برنامه های پنج ساله مختلف بخش کشاورزی بعنوان محور توسعه استقلال درعرصه های مختلف انتخاب شده و بنابراین کارکنان بانک پویا و بالنده کشاورزی با آگاهی کامل و درک صحیح شرائط حساس کشور با برنامه های هدفمند خود در تأمین منابع برای  این بخش استراتژی کشور زحمات زیادی را متحمل می شوند و وظیفه عمده خویش را : تأمین ، تزریق و نظارت بر اعطای تسهیلات برای اجرای طرحهای اشتغال زا و مولد در بخش در جهت ایجاد فرصت های شغلی و رفع معضل مهم بیکاری از سوئی و از سوی دیگر کمک به خود کفائی در محصولات کشاورزی برای قطع وابستگی کشور می داند .

ایشان تشکیل سرمایه را بعنوان راهبرد اصلی توسعه بخش و تولی گری صندوق بیمه محصولات کشاورزی را درجهت تأمین امنیت سرمایه گذاری از جمله رسالت های خطیر همکاران خود در بانک کشاورزی می داند بانک کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال حاضر بایک مدیریت و بیست شعبه دراقصی نقاط استان علی الخصوص مناطقی همچون مارگون ، قلعه رئیسی ، لنده ، بهمئی و ... با 200  نفر نیرو مشغول خدمت رسانی می باشد.

علاوه بر فعالیت پرسنل سخت کوش و فعال و متعهد این مجموعه در راستای سیاست های اصل 44  قانون اساسی نیز بحث مهم واگذاری امور به بخش خصوصی بجّد دنبال شده و در همین راستا انجام امور بیمه محصولات کشاورزی ، انجام امور پشتیبانی و خدمات اداری در بانک کشاورزی و وصول مطالبات و ... به تعدادی از شرکتهای حقوقی و فارغ التحصیلان بیکار کشاورزی واگذار شده است .

 

ایشان در پایان ضمن تشکر از کلیه مشتریانی که بانک کشاورزی را بعنوان بانک خود انتخاب کرده اند عنوان داشت شاید بتوان گفت که حسنات واقعی قرض الحسنه که در دین مبین اسلام بجّد مورد تأکید قرارگرفته در این بانک بنحوی اجرا و افرادی از سپرده های مردم استفاده می کنند که بحق شایسته و سزاوار حمایت و اعطای تسهیلات هستند بنابراین بدینوسیله از کلیه هموطنان گرامی دعوت می شود تا با سپردن منابع موجود خود دربانک کشاورزی ما را در امر خطیر اعتبار رسانی به بخش کشاورزی مورد حمایت و لطف خویش قراردهند .

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo